Kategorie
Zdrowie

Egzema skóry głowy – w jaki sposób z tym walczyć

Egzema, swędzące zapalenie skóry, dotyka niemało osób w różnych postaciach, a jedną z najczęstszych jest wyprysk skóry głowy.

dexeryl do mycia

Skóra głowy jest wrażliwa, albowiem skóra głowy różni się od skóry w następnych częściach ciała. Skóra głowy jest wielce bogata w natłuszczenie gruczołów łojowych, a również nosi mieszki włosowe, tworząc długie włosy.

Są inne objawy, na jakie należy zwrócić uwagę w przypadku egzemy, oprócz swędzenia. Osoba mająca na egzemę może również odczuwać zaczerwienienie dotkniętego obszaru, suchość skóry, grudki albo pęcherze i prawdopodobnie oznaki powierzchownej infekcji, takie jakże łzawienie bądź stwardniałe złogi.

Ważkie jest, aby poinformować swojego lekarza, jeżeli jesteś na te objawy i na które części ciała, albowiem istnieje kilka rodzajów egzemy, w tym atopowe, alergiczne, drażniące, krążkowe, łojotokowe oraz sporo innych.

Egzema jest w rzeczywistości dość częstym zjawiskiem związanym z wypryskiem atopowym (typ „alergiczny” często obserwowany u osób z alergią lub astmą), dotykającym około 10-20 procent dzieci w wieku szkolnym i 3-5 procent dorosłych w Wielkiej Brytanii.

Ta liczba wzrasta i stoi się coraz bardziej powszechna. Przyczyną coraz częstszego bycia owego szczepu że być zwiększona ekspozycja na alergeny, takie jak kurz domowy albo czynniki środowiskowe.

Teraz, jak wiemy, które są objawy, w jaki sposób leczy się wyprysk i wyprysk skóry głowy? Leczenie może polegać na stosowaniu miejscowych kremów albo maści, jakie są regularnie stosowane.

Albo, jeżeli obszar jest zakażony, Twój lekarz może przepisać leki przeciwdrobnoustrojowe, takie jakże antybiotyki, leki przeciwgrzybicze bądź przeciwwirusowe. Mogą być przyjmowane doustnie lub miejscowo.

Istnieje nadzieja, że ​​leczenie może być dobre, natomiast osoba będąca na egzemę może prowadzić pełne, produktywne życie.

Tekst nie stanowi porady lekarskiej. Jeśli stwierdzisz w swoim organizmie poważne objawy, zgłoś się do lekarza.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.